Kemer

Last minute zájezdy do Turecka

Kemer leží v jižní části Turecka a jeho chloubou je 35 kilometrů dlouhé pobřeží táhnoucí se podél Antalyjského zálivu. Turecký Kemer je důležitým turistickým centrem, kde nechybí restaurace, plážová zařízení, přístavy jachet a historická místa. Jednou z předních atrakcí Kemeru je přirozená krása. Na jednom místě se soustřeďují lesy, hory a moře.

Hlavním příjmem města je cestovní ruch. Lákadlem pro turisty je nejen moře, ale také krásná příroda. Nejde si nevšimnout vysoko se tyčících, rozeklaných vrcholků pohoří Taurus. Místní pláže jsou převážně oblázkového charakteru lemované křišťálově čistým mořem. Kemerská pláž získala takzvanou modrou vlajku, které svědčí o čistotě pláže.

Nachází se zde spousta kaváren a restaurací, které nabízí návštěvníkům tureckou kuchyni s unikátní směsí bylin a koření. Bohatý noční život zajišťují hudební bary a diskotéky.

Mezi další místa, která byste měli poctít svou návštěvou, patří kaňon Göynük či jeskyně Beldibi a Molla. Pozornost přitáhne chiméra, což je přírodní vývěr zemního plynu. Pokud očekáváte od dovolené trochu dobrodružství, pak prožijte alespoň jednu noc v hippy komunitce, která se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku. Toto místo je charakteristické jedinečnými lůžky. Můžete si vybrat zajímavě řešené stromové domy anebo si zvolte závěsné houpací sítě.

Pokud preferujete menší letoviska vyzařující klidem a odpočinkem, pak je Kemer vhodný právě pro vás. Letovisko má nejen krásné přírodní zákoutí, ale také horké moře. Ještě v šedesátých letech dvacátého století sem nevedla silnice, jednalo se o zapomenutou rybářskou vesnici. Postupně se malá vesnička propracovala na moderní turistické letovisko, které je pro dovolenou jako stvořené.

Svůj celodenní výlet můžete podniknout do nedalekého městečka Antalya, které je od Kemeru vzdálené asi 45 kilometrů směrem na západ.

Last minute zájezdy do Turecka

Turecko dovolená

Mapa

 

www.tureckozajezdy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů