Antalya

Last minute zájezdy do Turecka

Antalya je město ležící ve stejnojmenné provincii na jihozápadě Turecka. Provincii můžete znát i pod názvem Turecká riviéra, a to díky dlouhým úsekům se zlatým pískem a průzračnému modrému moři.

Sluneční svit je zaručený po celé léto a moře je během sezóny příjemně teplé. Antalya je obklopena pohořím Taurus, které tvoří nádherné scenérie. Tradiční chuť Turecka zachovávají malebné vesničky na okraji města.

Turecko si zachovává své tradice právě v nejoblíbenějších turistických letoviscích, kde nechybní ani moderní turistický průmysl. Návštěvníci si tak mohou užít autentické atmosféry tureckého života.

Pláže jsou v Antalyi vynikající s širokou škálou zařízení vhodné pro vodní sportování. Noční život je pestrý, svou rebelskou chuť můžete uspokojit na diskotékách, ale jsou zde i místa vhodná pro romantickou večeři pro dva. Symbolem města je i různorodá kuchyně. Milovníci historie se mohou těšit z velkého počtu archeologických míst.

Antalya je hlavní rekreační oblastí Turecka a město si oblíbily všechny věkové kategorie. Do letoviska se vydávají rodiny s malými dětmi a také ti, kteří chtějí relaxovat na plážích pod rukama slunce. Pokud vyhledáváte aktivní dovolenou, zaručujeme vám, že zde objevíte širokou škálu sportovních aktivit.

Je snadné pochopit, proč je Antalya velmi vyhledávaná evropskými turisty. Město se rozprostírá na útesu nad mořem a je obklopeno horami. Staré centrum je protkané úzkými dlážděnými uličkami a centrum si oblíbily zejména ženy díky malebným obchůdkům. Projděte se podél nádherného přístavu a žasněte nad luxusními jachtami.

Navštivte mešity s nádherně zdobenými dlaždicemi. Čtrnáct kilometrů severovýchodně od města Antalya se nachází Dubenské vodopády, kde se můžete projít kaskádovou vodou. Populární atrakcí jsou také turecké lázně a pobyt si můžete zpříjemnit masážemi, zejména po náročné noci plné pití a tancování.

Last minute zájezdy do Turecka

Turecko dovolená

Mapa

 

www.tureckozajezdy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů